21
اردیبهشت

کمپین حمایت از تولید ملی

حمایت از تولید ملی مخصوص یک سال نیست بلکه این موضوع باید بصورت جدی و محوری دنبال شود.
 باید این فرهنگ در میان مردم فراگیر شود که انتخاب یک کالا با نشان داخلی و یا با نشان خارجی می تواند
یک کارگر ایرانی را برخوردار و یا محروم کند. درخواست من از همه ملت این است که به سمت مصرف تولیدات داخلی بروند.
رهبر معظم انقلاب

ادامه »


free b2evolution skin
12
شهریور

کمپین خانواده آسمانی

نخستین روز از آخرین ماه سال قمری، سالروز پیوندی آسمانی است که دیگر هیچ گاه مانند آن در تاریخ تکرار نشد. علی علیه السلام ، پیشوای پارسایان با فاطمه علیهاالسلام ، برترین بانوی جهان پیمان عشق بست و خدا، والاترین فرستاده خویش را بر این پیمان گواه گرفت. برکت این ازدواج، عمری به گستردگی آفتاب دارد؛ هم چنان که یاد و نام آن در تاریخ برای همیشه مانا گردید. اول ذیحجه، روزی مبارک برای همه نوگامانی است که دل به زندگی فاطمی علیهاالسلام داده اند تا شادی خود را با خاطره همیشه روشن آن روز مبارک، پیوند زنند.
زندگی امیرالمومنین(ع) و حضرت زهرا (س) و رخدادهای آن با گذشت زمان و پیشرفت علم تغییر نمی‌کند هر اندازه هم که دنیا متغیر شود این دو بزرگوار می‌توانند الگویی برای تمامی اعصار باشند. زندگی این زوج دارای مسائل اصلی و اصولی است که لاتغیر هستند، مهارت حضرت زهرا (س) و محبتی که بین این دو زوج وجود داشت مسئله‌ای است که در تمامی اعصار می‌تواند الگو باشد.
بر اساس یافته‌هایی که در روان‌شناسی نیز مطرح است زن و شوهری موفق هستند که به یکدیگر محبت داشته باشند و حضرت علی و فاطمه زهرا(س) نیز محبتی به یکدیگر داشتند که نه فقط احساسی بلکه عقلانی نیز بود که به محبتی پایدار بین آن دو تبدیل شده بود. اینکه چرا این دو بزرگوار به خوبی برای نسل جوان تبدیل به الگو نشده‌اند یکی از دلایلش، عدم شناخت کامل و معرفت نسبت به این زوج اسوه است.جوانان باید از الگویی پیروی‌کنند که آن را به خوبی بشناسند.

با این بیانات نه تنها ما خود به دنبال شناخت نرفتیم بلکه تبلیغات دشمنان نیز نگذاشته تا این دو الگوی آسمانی به خوبی برای جوانان تبیین شوندکه عدم شناخت موجب آسیب زندگی می‌شود و ما را از الگو دور می‌کند و این مسئله ای است که در جامعه اسلامی باید با عزم و جهاد فرهنگی به دنبال شناخت الگوهای دینی و قرآنی برای جوانان باشیم .باید بدانیم که ائمه و الگوهای دینی ما در متن زندگی ما جای دارند و تنها برای زندگی آخرت ما نبودند و باید بدانیم که این‌ها برای سعادت در زندگی مادی ما نیز می‌توانند الگو باشند این الگو‌ها در زندگی دنیوی ازدواج می‌کردند و فرزند آوری داشتند و مثل تمامی انسان‌ها زندگی می‌کردند و نباید ما به آن‌ها به دید الگوهای دست نیافتنی نگاه کنیم.

هدف ازراه اندازی این کمپین حرکتی است در جهت تشکیل خانواده های فاطمی و علوی و تبدیل خانه ها به کانون محبان اهل بیت (علیهم السلام) در برابر هجوم همه جانبه فرهنگی دشمن که امری لازم و بسیار مهم است و در صورت تحقق، تحولی عظیم و جهانی را به دنبال خواهد داشت.

برای مشارکت در این کمپین، ابتدا در قسمت نظرات آمادگی خود را اعلام کنید و در وبلاگ شخصی، در محورهای پیشنهادی و یا سایر موضوعات مرتبط می توانید به فعالیت و درج مطلب بپردازید.

- اساسی ترین عوامل بالا رفتن سن ازدواج
- راهکارهای عملی برای براي افزايش رغبت به ازدواج بين جوانان
- راهبردی‌ترین درس‌ها از ازدواج حضرت زهرا (س) و حضرت علی (ع) برای خانواده‌ها
- بهترین زنان از دیدگاه حضرت زهرا سلام الله علیها
- چگونگی ازدواج حضرت علی و فاطمه زهرا سلام الله علیهما
- راهکارهایی برای برگزاری مراسم ازدواج به سبک اسلامی
- راهکارهای موثر در یافتن همسر مناسب
- آرامش در زندگی مشترک
- خانواده ایده آل از دیدگاه اسلام


free b2evolution skin
25
مرداد

کمپین رهروان بانوی کرامت

حضرت معصومه (س) در خانداني كه سرچشمه علم و تقوا و فضايل اخلاقي بود، پرورش يافت. پس از آنكه پدر بزرگوار آن بانوي گرامي به شهادت رسيد، فرزند ارجمند آن امام، یعنی حضرت رضا (ع) عهده دار امر تعليم و تربيت خواهران و برادران خود شد و مخارج آنان را نيز بر عهده گرفت. در اثر توجهات زياد آن حضرت، هر يك از فرزندان امام كاظم (ع) به مقامي والا دست يافتند و زبانزد همگان گشتند. ابن صباغ ملكي در اين باره مي گويد: هر يك از فرزندان ابي الحسن موسي معروف به كاظم، فضيلتي مشهور دارد. بدون ترديد بعد از حضرت رضا (ع) در ميان فرزندان امام كاظم (ع)، حضرت معصومه (س) از نظر علمي و اخلاقي، والامقام ترين آنان است. اين حقيقت از اسامي، لقب ها، تعريف ها و توصيفاتي كه ائمه اطهار (ع) از ايشان نموده اند، آشكار است و اين حقيقت روشن مي سازد كه ايشان نيز چون حضرت زينب (س) عالمه غيرمعلمه بوده است.

حضرت معصومه (س) از جمله انوار الهی است که مردم ایران از وجود پربرکت این بانوی با فضیلت بهره می‌برند و حضرت معصومه (س) از جمله بانوان گرانقدر و والا مقام جهان تشیع است که در عین حال مقام علمی بلندی هم دارد. متأسفانه شناخت جامعه ما نسبت به حضرت معصومه(س)کم است، حتی در رابطه با شخصیت‌های دینی همچون حضرت زهرا و حضرت زینب(س) شناخت زیادی نداریم. حضرت معصومه(س) با وجود این که قطب مذهبی ایران است ولی در جامعه ایران هم مظلوم واقع شده و این مظلومیت دلایلی دارد و دلیلش این است که توجیهات لازم در بین مردم اتفاق نیافتده و کتاب‌ها و مباحث فرهنگی درخصوص شخصیت حضرت معصومه(س) کم است.
ما با راه اندازی این کمپین بر آنیم تا با فعالیت مناسب، زمینه های شناخت بیشتر حضرت معصومه سلام الله علیها را در فضای مجازی گسترش دهیم.برای مشارکت در این کمپین، ابتدا در قسمت نظرات آمادگی خود را اعلام کنید و در وبلاگ شخصی، در محورهای پیشنهادی و یا سایر موضوعات مرتبط می توانید به فعالیت و درج مطلب بپردازید.


- سبک زندگی حضرت فاطمه معصومه و چگونگی الگو پذیری از زندگی ایشان

- نقش حضرت معصومه دربصیرت و ولایت مداری

- چگونگی رفتار با دختران را از منظر احادیث و روایات

- شاخصه های بارز شخصیت حضرت معصومه و نحوه الگو پذیری دختران از ایشان

- کرامات حضرت فاطمه معصومه

- احادیث در عظمت قم و کریمه اهل بیت حضرت معصومه سلام الله علیها

- علل تاریخی سفر حضرت معصومه و سایر امامزادگان به ایران

- برکات و آثار وجود امامزادگان در ایرانfree b2evolution skin
8
مرداد

کمپین شاگردان مکتب امام جعفر صادق علیه‌ السلام

امام صادق علیه‌السلام، با استفاده از درگیری بنی‌ امیه و بنی‌ عباس و مشغولیت آنان به مسایل خود و طبق اوضاع زمان، فرصتی یافتند تا نهضت علمی‌‌ و مذهبی خود را گسترش داده و معارف اسلامی را نشر دهند. ایشان مدینه را حوزه درس خود قرار دادند که در آن هزاران پژوهنده مشتاق، در رشته‌ های گوناگون از محضر آن امام بهره می‌‌ گرفتند. امام صادق علیه السلام با تربیت شاگردان بسیاری که در مسائل اسلام تبحر کافی داشتند و از طرف امام اجازه اجتهاد داشتند، احیاگر فرهنگ اسلامی بودند. شاگردانی همچون ابان بن تغلب که غیر از امام صادق(ع)، حضرت سجاد و امام باقر(ع) را نیز درک کرده بود و یا هشام ابن الحکم که هارون الرشید در وصف او چنین گفته است: زبان هشام در نفوس مردم از هزار شمشیر کارگرتر است.
بدین گونه یک دوره کامل فقه اسلامی تنظیم و تدوین می شود که این مهم به دست شاگردان با واسطه امام چون کلینی و صدوق در کتب بی نظیری چون اصول و فروع کافی و من لایحضره الفقیه تجلی پیدا کرده است… با ادامه این سنت حسنه و شجره طیبه، در میان حوزه‌های علمیه و طلاب علوم دینی این نکته شایع است و افتخار بزرگی نیز برای طلاب محسوب می شود که خود را شاگرد مکتب امام صادق علیه السلام می دانند.
ما با راه اندازی این کمپین، با الهام از روش وسیره زندگی امام صادق علیه السلام، سبک زندگی طلبگی در زمانه حاضر را ترسیم و ویژگیهای طلبه مکتب امام صادق علیه السلام را بازخوانی می‌کنیم. و سعی داریم به سوالاتی که در ادامه می آید پاسخ دهیم.
برای مشارکت فعال در این کمپ، بعد از پیوستن به آن، لازم است حداقل در یکی از موارد و موضوعات ذیل محتوای مناسب تولید کرده، در وبلاگ و نمایه خود با نشان دارکردن مطلب به هشتگ #شاگردان_مکتب_امام_جعفر_صادق_علیه‌_السلام، به اشتراک بگذاریم.

1- ویژگیهای یک طلبه و پژوهش‌گرحوزه امام جعفر صادق چیست؟
2- طلبه علوم دینی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟
3- هدف غایی یک طلبه از تحصیل علوم دینی چیست؟
4- رسالت یک طلبه مکتب امام صادق(ع) در جامعه اسلامی چیست؟
5- سبک زندگی متعالی برآمده از بینش حاکم بر مکتب امام صادق(ع) چیست؟
6- شیوه تعامل و منش زندگی یک طلبه خواهردر جامعه امروز چگونه باشد باشد؟
7- وظیفه یک طلبه در قبال چالشهای فرهنگی واجتماعی زنان در جامعه اسلامی امروز چیست؟
و …

شما می توانید از طریق یک یا هر سه روش ذیل، در این کمپین شرکت کنید:
نحوه مشاركت اعضاي كوثر بلاگ:

1- وبلاگ نويسان گرامي مي توانند از طريق قسمت نظرات، آمادگی خود را برای حضور در این کمپین اعلام کنند و در وبلاگ هاي شخصي خود پست هاي مرتبط با محورهاي اين كمپين (كه نمونه هايي از آن نيز اشاره شد) درج نمايند.

نحوه مشاركت اعضاي كوثر نت:

2- كاربران در شبكه كوثرنت مي توانند هشتگ #شاگردان_مکتب_امام_جعفر_صادق_علیه‌_السلام در ابتدای مطلب خود درج نمایند.

3- اعضای شبکه کوثر نت، همچنین می توانند با مراجعه به گروه “شاگردان مکتب امام جعفر صادق (علیه السلام)” در این کمپین عضو شوند و مطالب خود را ارسال نمایند.


free b2evolution skin