12
خرداد

چرا باید در انتخابات شرکت کنیم؟

چرا باید در انتخابات شرکت کنیم

زمان انتخابات که می‌شود گوئی تک تک سلول‌های بدن دچار ارتعاشی می‌شود که در زمان عادی سابقه ندارد. این ارتعاش با شروع ثبت نام داوطلبان آهسته آهسته آغاز می‌شود، با معرفی کاندیداهای مورد تأیید شورای نگهبان شدت می‌گیرد، و با شروع تبلیغات و مناظرات به اوج خود می‌رسد به گونه‌ای که اگر تا قبل از این، خودت را به کوچه علی چپ می‌زدی تا این ارتعاش را حس نکنی، دیگر نمی‌توانی بی‌خیال باشی. نسبت به تک تک حرفهایی که یک نامزد می‌زند دقیق می‌شوی تا بتوانی حق را از ناحق تشخیص بدهی. اول باید بتوانی تکلیفت را با خودت معلوم کنی. حالا از روی علاقه، یا شناخت قبلی، یا پرس و جو و مطالعه سوابق و … باید اول تکلیف انتخاب خودت معلوم شود.


تازه بعد از آن وارد مرحله تازه‌ای خواهی شد و آن متقاعد کردن اطرافیان است که آنها هم به انتخاب تو رأی بدهند. و اگر خیلی معتقد به دموکراسی باشی در بحث‌های خانوادگی و دوستانه، نظر خودت را می‌گویی و دیگران را نیز در انتخاب‌شان آزاد می‌گذاری. اما نکته باریکتر از مو این است که دیگر نمی‌توانی بی‌تفاوت باشی. آن ارتعاش درون سلولی بالاخره کار خودش را کرده است و از تو آدمی ساخته که برای محقق شدن انتخابش و در دیدگاهی مذهبی و ملی گرایانه، برای اصلاح انتخاب همه مردم تلاش می‌کند.


برای عده‌ای مسئله اصلی اوضاع جامعه و وضعیت زندگی مردم از نقطه نظر معیشت و مشکلات اجتماعی و خانواده است و صد البته که این مسئله و دغدغه‌مندی برای حل آن بسیار ارزشمند است. اما عده‌ای هستند که دغدغه اصلی آنها در زمان انتخابات، آبروی نظام اسلامی است. مسئله اصلی آنها بر زمین نماندن حرف ولی فقیه است اینکه نامزدهای انتخاباتی از هر قشر و گروه و مسلکی که باشند، و منتخب مردم در آخر کار هرکس که باشد، این مشارکت بالای مردم در انتخابات است که مهر تأیید بر جمهوریت برخواسته از توده‌های جامعه می‌زند حتی اگر انتخاب نهایی مردم، در حقیقت انتخاب درستی نباشد.


در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو، پس از اعلام اسامی کاندیداهای مورد تأیید شورای نگهبان، مشخص شد که همانند دوره‌های قبلی با دوگانه‌های ایجاد شده میان نامزدها و به طبع آن میان مردم روبرو نخواهیم بود و در این زمان با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تلاش هرچه بیشتر برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات، وظیفه حوزه و طلبه انقلابی این است که فعالیت اصلی خود در زمینه انتخابات را در این مسیر تعریف نمایند. لذا شبکه کوثرنت و کوثربلاگ اقدام به برپایی پویش چرا باید در انتخابات شرکت کنیم؟ کرده است.
در این پویش، دیدگاه های خود را برای تشویق مردم به حضور حداکثری در انتخابات و پاسخگویی به سوالات مردم در این رابطه را با کلیدواژه  #چرا باید در انتخابات شرکت کنیم؟ و کلید واژه انتخابات 1400 در وبلاگ های خود منتشر نمائید.


free b2evolution skin


فرم در حال بارگذاری ...

18
شهریور

پنجمین مسابقه از سلسله مسابقات سوگواره خورشید

مسابقه سوگواره خورشید

مقام معظم رهبری مدّظلّه العالی:
در زندگی حسین‌بن‌علی علیه‌السّلام، یک نقطه‌ی برجسته، مثل قله‌ای که همه‌ی دامنه‌ها را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد، وجود دارد و آن عاشورا است.

بزرگداشت و تعظیم حادثه عاشورا که همواره مورد سفارش و تاکید حضرات معصومین علیهم صلوات الله، علماء دنیای اسلام و سایر اندیشمندان بوده آن گاه ارزشمندتر و مقدس تر خواهد بود که همراه با شناخت و آگاهی باشد؛ معاونت فرهنگی تربیتی مرکز آموزش های غیر حضوری با هدف آشنایی بیشتر با عوامل، انگیزه ها و پیامدهای عاشوراء اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «عاشورا؛ ریشه ها، انگیزه ها، رویدادها، پیامدها» بر اساس جزئیات زیر نموده است.

...

مخاطبین:
1) طلاب حوزه­ های علمیه خواهران (فقط طلاب خواهر دارای کد تحصیلی و تحت پوشش حوزه های علمیه خواهران)
2) همکاران محترم: ستاد، مدیریت های استانی و حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور

گاه‌شمار:
ثبت نام: از 99/6/15 تا 99/7/27
برگزاری مسابقه: 99/8/1
اعلام برگزیدگان: 99/8/4

منبع مسابقه:
نسخه الکترونیک کتاب: «عاشورا؛ ریشه ها، انگیزه ها، رویدادها، پیامدها»
http://www.whc.ir/system/file/74e4fbb1b59e027e0d8ff6ade4dac10a.pdf

محدوده آزمون:
از بخش اول (شخصیت امام حسین علیه السلام و فلسفه عزاداری ص34) تا بخش ششم (اشعار برگزیده ص414)

تعداد سؤالات:
40 سؤال چهار گزینه ای (هر سؤال نیم نمره)
آزمون مسابقه، به صورت برخط و در یک مرحله برگزارمی ­شود و نمره منفی ندارد.

بازه زمانی آزمون:
از ساعت 15 الی 17

مدت زمان:
20 دقیقه (شرکت کنندگان محترم از هنگام حضور در آزمون فقط 20 دقیقه فرصت پاسخگویی دارند پس از اتمام 20 دقیقه امکان پاسخگویی وجود ندارد)

جوائز:
به 20 نفر از کسانی که بالاترین امتیاز را کسب کنند هدایای نقدی به ترتیب اولویت بر اساس شرایط زیر تعلق می گیرد:
1- نمره 20: 2000000 ریال
2- نمره 19/50: 1500000 ریال
3- نمره 19: 1000000 ریال
4- نمره 18/50: 720000 ریال
5- نمره 18: 500000 ریال

تذکر:
الف: جوائز صرفا به بالاترین امتیاز تعلق می گیرد؛
ب: در صورت تساوی امتیاز، بین برگزیدگان قرعه کشی خواهد شد.

ثبت‌نام و شرکت در مسابقه:
طلاب خواهر، اساتید و همکاران محترم ستاد، مدیریت های استانی و مدارس علمیه سراسر کشور با فشردن دکمه “احسنت” ذیل این اطلاعیه اقدام به ثبت نام نموده و جهت شرکت در آزمون از طریق شبکه کوثرنت، سامانه سیما، درس‌های موجود، مرکز آموزش های غیرحضوری (فرهنگی)، سلسله مسابقات سوگواره خورشید، پنجمین مسابقه از سلسله مسابقات سوگواره خورشید اقدام نمایید.


free b2evolution skin
آراي كاربران براي اين مطلب
5 ستاره:
 
(3)
4 ستاره:
 
(0)
3 ستاره:
 
(1)
2 ستاره:
 
(0)
1 ستاره:
 
(0)
4 رأی
ميانگين آراي اين مطلب:
4.5 stars
(4.5)
نظر از: پژوهش مدرسه علمیه فاطمیه شهرستان صومعه سرا [عضو] 
پژوهش مدرسه علمیه فاطمیه شهرستان صومعه سرا
5 stars

احسنت

1399/07/09 @ 11:25
نظر از: مدرسه علميه عالي الزهرا(س) گرگان [عضو] 
5 stars

سلام عليكم چطور ثبت نام كنم؟ دكمه احسنت كجاست؟

1399/06/24 @ 14:31
نظر از: زینی [عضو] 
5 stars

سلام . ببخشید کلید احسنت کجاست ؟

1399/06/23 @ 22:32
نظر از: faty5 [بازدید کننده]
faty5
3 stars

عالی

1399/06/20 @ 08:04


فرم در حال بارگذاری ...

9
مرداد

چالش 5 کاری که قبل از مرگ باید انجام بدم

چالش 5 کاری که قبل از مرگ باید انجام بدم

با پیدا شدن سر و کله ویروس منحوس کرونا، بیشتر متوجه شدیم که مرگ چقدر نزدیک و زندگی چقدر کوتاه است. مرگ را هر روز می‌بینیم و درباره‌اش می‌شنویم ولی یادمان باشد که یک روزی هم به سراغ خود ما خواهد آمد، هرکجا که باشیم…
«أَیْنَمَا تَکُونُوا یُدْرِککُّمُ الْمَوْتُ وَلَوْ کُنتُمْ فِی بُرُوجٍ مُّشَیَّدَةٍ» (آیه 78 سوره نسا)
«هر کجا باشید، مرگ شما را فرا می‌گیرد؛ اگر چه در کاخ‌های بسیار محکم باشید.»
مرگ یک حقیقت غیرقابل انکاره که هر موجود زنده ای طعم آن را می چشد.
کُلُّ نَفْسٍ ذائِقَةُ الْمَوْتِ ثُمَّ اِلَینا تُرجَعونَ (آیۀ57 سورۀ عنکبوت)
هر کسی چشندۀ مرگ است و سپس به سوی ما بازگردانده می‌شوید.
یاد مرگ تأثیرات زیادی بر زندگی ما و برنامه‌ریزی‌ها دارد و یکی از ملزومات زندگی مؤمنان است که در روایات نیز به آن توصیه شده. اما چقدر برای مردن آماده ایم؟ همه مار کارهای زمین مونده ای داریم که دوست داریم تا آخر عمر آن ها را انجام بدهیم؛ پس لیستی درست کنید و در آن حداقل 5 کاری که می‌خواهید حتماً در زندگی‌تان انجام دهید را بنویسید.
در یک پست با کلیدواژه کارهای من قبل مرگ آن را منتشر کنید.
در آخر 5 نفر از دوستان خود را به این چالش دعوت کنید.
خدا به همه شما سلامتی و طول عمر عنایت کند.


free b2evolution skin
آراي كاربران براي اين مطلب
5 ستاره:
 
(1)
4 ستاره:
 
(0)
3 ستاره:
 
(0)
2 ستاره:
 
(0)
1 ستاره:
 
(0)
1 رأی
ميانگين آراي اين مطلب:
5.0 stars
(5.0)
نظر از: پژوهش مدرسه علمیه حضرت زینب (س) میناب [عضو] 
5 stars

سلام علیکم وخداقوت واقعا جالبه حتما به امید خدا انجام خواهم داد

1399/06/06 @ 19:01
نظر از: حسنا [عضو] 

سلام.
کارهای زمین مونده؟
یا کارهایی که دوست داریم؟
چون خیلی از کارهای زمین مونده رو دوست نداریم ولی مجبوریم به خاطر آخرتمون انجامش بدیم؟:-)

1399/05/14 @ 12:33


فرم در حال بارگذاری ...

7
مرداد

پویش دوست وبلاگی من

فراخوان دوست وبلاگی من

دوستان وبلاگ نویس و قدیمی خود را در این پویش دنبال کنید.
در این پوش شما دوستان خود یا وبلاگ هایی که در بازه سال 91 تا 97 به وبلاگ های آن ها سر می زدید، را فراخوانی می کنید.
فرقی ندارد که آن وبلاگ همچنان فعال یا راکد شده باشد
هدف از این پویش، شناسایی وبلاگ های قدیمی و پرطرفدار از دید کاربران است.
چطور در این پویش شرکت کنم؟
اجرای این پویش از طریق شبکه کوثرنت است.
حداکثر 3 پست در رواق خود منتشر کنید.
در هر پست، یکی از دوستان وبلاگی خود را منشن کنید.
اگر مایل بودید چند خط در مورد وبلاگش بنویسید.
هشتگ #دوست_وبلاگی_من را حتما استفاده کنید.
هر نفر می تواند حداکثر 3 دوست خود را معرفی و در این چالش فراخوانی کند.
به 3 وبلاگ نویس محبوب (کاربرانی که بیشتر فراخوانی شده باشند) هدیه نقدی تعلق می گیرد

لینک پویش در شبکه کوثرنت


free b2evolution skin


فرم در حال بارگذاری ...

3
اردیبهشت

سبک زندگی قرآنی

 

“امت اسلامی با همه‌‌ی ابعاض خود در قالب ملتها و كشورها، باید به جایگاه تمدّنیِ مطلوب قرآن دست یابد. شاخصه‌‌ی اصلی و عمومی این تمدن، بهره‌‌مندی انسانها از همه‌‌ی ظرفیتهای مادی و معنوی‌‌ای است كه خداوند برای تأمین سعادت و تعالی آنان، در عالم طبیعت و در وجود خود آنان تعبیه كرده است. آرایش ظاهری این تمدن را در حكومت مردمی، در قوانین برگرفته از قرآن، در اجتهاد و پاسخگوئی به نیازهای نوبه‌‌نوی بشر، در پرهیز از تحجر و ارتجاع و نیز بدعت و التقاط، در ایجاد رفاه و ثروت عمومی، در استقرار عدالت، در خلاص شدن از اقتصاد مبتنی بر ویژه‌‌خواری و ربا و تكاثر، در گسترش اخلاق انسانی، در دفاع از مظلومان عالم، و در تلاش و كار و ابتكار، میتوان و باید مشاهده كرد. نگاه اجتهادی و عالمانه به عرصه‌‌های گوناگون، از علوم انسانی تا نظام تعلیم و تربیت رسمی، و از اقتصاد و بانكداری تا تولید فنی و فناوری، و از رسانه‌‌های مدرن تا هنر و سینما، و تا روابط بین‌‌الملل و غیره و غیره، همه از لوازم این تمدن‌‌سازی است.”  مقام معظم رهبری؛ بیانات در اجلاس جهانی علما و بیداری اسلامی سال 1392

سبک زندگی قرآنی

یکی از دغدغه‌های اصلی مقام معظم رهبری به‌عنوان دغدغه و از اهداف اصلی جمهوری اسلامی ایران، بحث ایجاد تمدن نوین اسلامی است. فضای مجازی این روزها نقش پررنگی در سبک زندگی‌ تک‌تک افراد جامعه دارد. یکی از ارزش‌های موجود در سبک زندگی ایرانی-اسلامی، “سبک زندگی قرآنی” است. فضای مجازی باتوجه به جایگاه ویژه اش، می‌تواند نقش قابل توجهی در افزایش سهم قرآن در سبک زندگی افراد ایفا کند. قرآن و سبک زندگی که در آن آمده است را باید به گونه‌ای برای مخاطبین معرفی کنیم که با ذائقه آنان متناسب باشد. آیاتی از قرآن کریم در رابطه با استفاده صحیح از ابزار و امکانات دنیا برای ساختن و آباد کردن آخرت وجود دارد که می‌توان با استناد به آن نقش و اهمیت ابزار‌های نوینی مانند فضای مجازی را در ترویج ارزش‌های اسلامی اثبات کرد. دشمن نیز بيش از آن كه به فكر شبهه باشد، به فكر ابزار ارائه و انتقال پيام و شبهه بالاخص از طریق پایگاه ها اينترنتي (سایت ها و وبلاگ ها) است.
در فراخوان ماه رمضان امسال قصد داریم در راستای ترویج فرهنگ و سبک زندگی و اثربخشی قرآن کریم و همچنین انس هرچه بیشتر مخاطبان با کلام وحی و در دسترس پذیر نمودن آموزه های قرآن، طرح “سبک زندگی قرآنی” را با مشارکت وبلاگ های کوثربلاگ برگزار کنیم. این طرح براساس فهرست کتاب “حفظ موضوعی قرآن کریم” می باشد که ذیل صفحه قابل دانلود است.
این کتاب شامل سیصد موضوع از آیات اعتقادی، فروع دین و اخلاقی قرآن کریم می باشد که در هر صفحه آن یک موضوع و آیه مربوط به آن نوشته شده است.
علاقه مندان می توانند در ماه مبارک رمضان، موضوعات دلخواه خود را از فهرست این کتاب انتخاب کنند و با بکاربردن عنوان آن، آیه و ترجمه مربوطه، محتوای مرتبط خود را تهیه و منتشر نمایند.

لطفاً مطالب خود را با کلیدواژه “سبک زندگی قرآنی” منتشر کنید.

کتاب حفظ موضوعی قرآن کریم

دریافت کتاب حفظ موضوعی قرآن کریم


free b2evolution skin
آراي كاربران براي اين مطلب
5 ستاره:
 
(6)
4 ستاره:
 
(0)
3 ستاره:
 
(0)
2 ستاره:
 
(0)
1 ستاره:
 
(0)
6 رأی
ميانگين آراي اين مطلب:
5.0 stars
(5.0)
نظر از: م رحیمی [عضو] 
5 stars

سلام
خدمت شما دوست عزیز
وبلاگ با محتوا و پست های خوبی دارید
ان شاء الله موفق باشید .
https://basaer.kowsarblog.ir/

1399/05/16 @ 11:31
نظر از: م رحیمی [عضو] 
5 stars

با سلام
خدمت شما دوست عزیز
وبلاگ خوب و آموزنده ای دارید
استفاده کردیم
https://basaer.kowsarblog.ir/

1399/05/15 @ 22:08
نظر از: م رحیمی [عضو] 

با سلام
خدمت شما دوست عزیز
وبلاگ خوب و آموزنده ای دارید
استفاده کردیم
https://basaer.kowsarblog.ir/

1399/05/15 @ 22:06
نظر از: blogger [عضو] 
blogger
1399/02/17 @ 08:39
نظر از: محمدی [عضو] 

توفیق اجباری برای زندگی با قرآن

1399/02/15 @ 11:34
نظر از: طوباي محبت [عضو] 
5 stars

ببخشین من متوجه نشدم میشه توضیح بدین
آیا منظورتون اینه که مثل این مطلبی که گذاشتین ما هم مطلب بگذاریم یا نه مسائل و رویدادهای اطراف و زندگی خودمون رو با توجه به آیات بنویسیم. راستش من فکر کردم این دومی منظورتونه و این شکلی مطالبم رو نوشتم
بعدا مطلب منتشر شده شما رو دیدم.(خنده)

1399/02/11 @ 12:28
پاسخ از: امور اجرایی کوثر بلاگ [عضو] 
5 stars

با سلام و احترام
در این فراخوان، موضوع را مشخص کردیم. شیوه پرداختن به آن فرقی ندارد چگونه باشد. هم می تواند بر اساس نمونه پیشنهادی ما باشد، هم می تواند بر اساس داستان ها و روایت های شما از اتفاقات پیزامون خود باشد.

1399/02/17 @ 08:42
نظر از: طوباي محبت [عضو] 
5 stars

متشکرم خیلی خوب و کاربردیه.

1399/02/07 @ 16:21
نظر از: blogger [عضو] 
blogger
1399/02/07 @ 10:28
نظر از: پینــــــــار [عضو] 
5 stars

چقدر خوب

1399/02/06 @ 14:08


فرم در حال بارگذاری ...