3
اردیبهشت

سبک زندگی قرآنی

 

“امت اسلامی با همه‌‌ی ابعاض خود در قالب ملتها و كشورها، باید به جایگاه تمدّنیِ مطلوب قرآن دست یابد. شاخصه‌‌ی اصلی و عمومی این تمدن، بهره‌‌مندی انسانها از همه‌‌ی ظرفیتهای مادی و معنوی‌‌ای است كه خداوند برای تأمین سعادت و تعالی آنان، در عالم طبیعت و در وجود خود آنان تعبیه كرده است. آرایش ظاهری این تمدن را در حكومت مردمی، در قوانین برگرفته از قرآن، در اجتهاد و پاسخگوئی به نیازهای نوبه‌‌نوی بشر، در پرهیز از تحجر و ارتجاع و نیز بدعت و التقاط، در ایجاد رفاه و ثروت عمومی، در استقرار عدالت، در خلاص شدن از اقتصاد مبتنی بر ویژه‌‌خواری و ربا و تكاثر، در گسترش اخلاق انسانی، در دفاع از مظلومان عالم، و در تلاش و كار و ابتكار، میتوان و باید مشاهده كرد. نگاه اجتهادی و عالمانه به عرصه‌‌های گوناگون، از علوم انسانی تا نظام تعلیم و تربیت رسمی، و از اقتصاد و بانكداری تا تولید فنی و فناوری، و از رسانه‌‌های مدرن تا هنر و سینما، و تا روابط بین‌‌الملل و غیره و غیره، همه از لوازم این تمدن‌‌سازی است.”  مقام معظم رهبری؛ بیانات در اجلاس جهانی علما و بیداری اسلامی سال 1392

سبک زندگی قرآنی

یکی از دغدغه‌های اصلی مقام معظم رهبری به‌عنوان دغدغه و از اهداف اصلی جمهوری اسلامی ایران، بحث ایجاد تمدن نوین اسلامی است. فضای مجازی این روزها نقش پررنگی در سبک زندگی‌ تک‌تک افراد جامعه دارد. یکی از ارزش‌های موجود در سبک زندگی ایرانی-اسلامی، “سبک زندگی قرآنی” است. فضای مجازی باتوجه به جایگاه ویژه اش، می‌تواند نقش قابل توجهی در افزایش سهم قرآن در سبک زندگی افراد ایفا کند. قرآن و سبک زندگی که در آن آمده است را باید به گونه‌ای برای مخاطبین معرفی کنیم که با ذائقه آنان متناسب باشد. آیاتی از قرآن کریم در رابطه با استفاده صحیح از ابزار و امکانات دنیا برای ساختن و آباد کردن آخرت وجود دارد که می‌توان با استناد به آن نقش و اهمیت ابزار‌های نوینی مانند فضای مجازی را در ترویج ارزش‌های اسلامی اثبات کرد. دشمن نیز بيش از آن كه به فكر شبهه باشد، به فكر ابزار ارائه و انتقال پيام و شبهه بالاخص از طریق پایگاه ها اينترنتي (سایت ها و وبلاگ ها) است.
در فراخوان ماه رمضان امسال قصد داریم در راستای ترویج فرهنگ و سبک زندگی و اثربخشی قرآن کریم و همچنین انس هرچه بیشتر مخاطبان با کلام وحی و در دسترس پذیر نمودن آموزه های قرآن، طرح “سبک زندگی قرآنی” را با مشارکت وبلاگ های کوثربلاگ برگزار کنیم. این طرح براساس فهرست کتاب “حفظ موضوعی قرآن کریم” می باشد که ذیل صفحه قابل دانلود است.
این کتاب شامل سیصد موضوع از آیات اعتقادی، فروع دین و اخلاقی قرآن کریم می باشد که در هر صفحه آن یک موضوع و آیه مربوط به آن نوشته شده است.
علاقه مندان می توانند در ماه مبارک رمضان، موضوعات دلخواه خود را از فهرست این کتاب انتخاب کنند و با بکاربردن عنوان آن، آیه و ترجمه مربوطه، محتوای مرتبط خود را تهیه و منتشر نمایند.

لطفاً مطالب خود را با کلیدواژه “سبک زندگی قرآنی” منتشر کنید.

کتاب حفظ موضوعی قرآن کریم

دریافت کتاب حفظ موضوعی قرآن کریم


free b2evolution skin
6
اسفند

فراخوان مطلب برای ویژه نامه ویروس کرونا

ویروس کرونا

متأسفانه اخیراً شاهد شیوع ویروس کرونا در جهان و بالتبع، جوی ایجاد شده آن هستیم. روزانه اخبار، شایعات، مطالب آموزشی، توصیه های مراقبتی و پیشگیرانه و …. در شبکه های اجتماعی و فضای وب در حال انتشار است.
قصد داریم ویژه نامه ای پیرامون ویروس کرونا مشتمل بر هرگونه محتوای مفیدی که کمتر معرفی و منتشر شده، تولید کنیم.

این مطالب می تواند در قالب های متنی، کلیپ های ویدیویی، اینفوگرافی ها و هرگونه قالب های محتوایی باشد.
وبلاگ نویسانی که تاکنون در این زمینه محتوایی داشته اند یا در وبلاگ خود منتشر خواهند کرد، لینک مطالب را با رعایت این نکته که مطالب باید جدید و کمتر معرفی شده و همچنین معتبر و مستند باشد، در قسمت نظرات برای ما بذارید تا در ویژه نامه ویروس کرونا قرار گیرد.


free b2evolution skin
13
بهمن

فراخوان من انقلابیم

شاخصه های انقلابی شهید سلیمانی

من انقلابیم

«اولاً شهید سلیمانی، هم شجاع بود، هم با تدبیر بود… از همه این‌ها بالاتر، اخلاص او بود، با اخلاص بود؛ این ابزار شجاعت و ابزار تدبیر را برای خدا خرج می‌کرد؛ اهل تظاهر و ریا و مانند این‌ها نبود… یک خصوصیت دیگر این بود که هم یک فرمانده جنگاورِ مسلط بر عرصه‌ی نظامی بود، هم در عین‌ حال به‌شدت مراقب حدود شرعی بود… یک نکته مهم این است که در مسائل داخل کشور اهل حزب و جناح و مانند این‌ها نبود، لکن به شدّت انقلابی بود. انقلاب و انقلابی‌گری خط قرمزِ قطعیِ او بود؛ این را بعضی‌ها سعی نکنند کم‌رنگ کنند، این واقعیت او است؛ ذوب در انقلاب بود، این آدم توانست در مقابل همه نقشه‌هایی که با پول، با تشکیلات تبلیغاتیِ وسیع آمریکایی، با توانایی‌های دیپلماسیِ آمریکایی، زورگویی‌هایی که آمریکایی‌ها روی سیاستمدارانِ دنیا به‌خصوص کشور‌های ضعیف دارند، تهیه‌ شده بود قد علَم کند و این نقشه‌ها را در این منطقه غرب آسیا خنثی کند».

(مقام معظم رهبری - 18 دی‌ماه - دیدار مردم قم)

همزمان با فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز دهه مبارک فجر، ضمن تبریک این ایام به همه کاربران و گرامی داشت یاد و خاطره رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعین حرم؛ شما را به شرکت در پویش من انقلابیم دعوت می کنیم.
شجاعت، تدبیر و انقلابی بودن از ویژگی های بارز شهید سلیمانی است که در دل مردم ماندگار شد. رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای دامت برکاته، در پیام تسلیت خود ضمن تاکید بر انقلابی بودن شهید سلیمانی به عنوان یکی از اصلی ترین و مهمترین ویژگی های ایشان، فرمودند “او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود.” حال در چهل و یکمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی و مصادف بودن آن با چهلمین روز شهادت و عروج ملکوتی سردار دلها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی می خواهیم به ویژگی‌های شخصیتی سردار سلیمانی به عنوان الگوی بارز یک انسان انقلابی و تراز انقلاب اسلامی با تاکید بر این نکته که ما بر پایه مکتب سلیمانی می‌توانیم نیروهای مؤمن و انقلابی را تقویت کنیم، پرداخته و در کنار بیان مشخصه‌های بارز یک فرد انقلابی، ویژگی‌های شخصیتی این شهید والا مقام را مرور کنیم.
از شما دعوت می کنیم برای شرکت در این پویش مطالب خود را با موضوع ویژگی‌های انقلابیِ تراز با محور قرار دادن شخصیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی رضوان الله علیه، در قالب: متن، صوت، تصویر و فیلم با کلیدواژه من انقلابیم در کوثربلاگ به اشتراک بگذارید.


free b2evolution skin
13
بهمن

پویش #روایت_نور در فضای مجازی

پویش روایت نور

🔻 همزمان با فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی خواهران طلبه و مبلغ حوزه های علمیه پویش #روایت_نور را با رویکرد هنری و رسانه ای در فضای مجازی برگزار می کنند.

🔻 بخشهای مختلف پویش #روایت_نور 👇

- شعر انقلاب در بخشهای بزرگسالان و کودک و نوجوان 👨‍👩‍
- داستانک بر اساس خاطرات انقلاب 📒
- قصه های انقلاب: قصه گویی صوتی وتصویری 3 دقیقه ای از انقلاب اسلامی 📺 🎵
- دل نوشته به امام خمینی (ره) 📝
- تولید استیکر، عکس نوشت و پوستر با موضوع انقلاب
- خاطره نگاری: ثبت خاطرات بستگان از سالهای انقلاب 📰 📕
- انتشار عکسهای موجود از سالهای انقلاب 📸
- نماهنگ(کلیپ) و نواهنگ(پادکست) با موضوع انقلاب اسلامی 🎥 🎶
- بازتولید شعارهای انقلابی بر اساس تحولات پیش روی انقلاب اسلامی 📢

❌ بخش ویژه: نامه ای به آسمان 💌 📝
نامه به سردار دلها، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با عنوان سلام قهرمان من

برای پیوستن به این پویش فقط کافیست مطالب مورد نظر و تولیدات خودتان را با عنوان #روایت_نور در شبکه کوثرنت منتشر نمایید.

معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران


free b2evolution skin
29
دی

بازی وبلاگی: 50 دلخوشی کوچک زندگی

دلخوشی های کوچک زندگی

در گشت و گذاری که در وب داشتم، به پیشنهاد بازی وبلاگی در سایت “یک پزشک” برخوردم بنام بازی وبلاگی: دلخوشی های کوچک زندگی

قوانین بازی به این صورت است که:

۱- بدون تفکر زیاد و به صورت بداهه از چیزهای کوچکی بنویسید که در زندگی شادتان می‌کند. گرچه ممکن است با فکر کردن زیادی چیزهای جالب و غیر روتین‌تری به نظرتان برسد، اما به گمانم آن چیزهایی که بلافاصله و بدون مقدمه به ذهن می‌رسند، برای اشتراک جالب‌تر باشند.

۲- مسلما هر کسی وقت ندارد 50 یا تعداد بیشتری از دلخوشی‌های زندگی‌اش را فهرست کند. اما سعی کنید فهرست شما از ۳۰ دلخوشی کوچک کمتر نداشته باشد.

۳- متکلف ننویسید و خیلی خودمانی دلخوشی‌های خودتان را به اشتراک بگذارید.

۴- هر وقت فهرست خودتان را در وبلاگتان تکمیل و منتشر کردید، از طریق نظرات این مطلب اطلاع دهید تا در اولین فرصت، منتخبی از آنها در قالب یک پست جدا، لینک شوند.

5- حتماً کلیدواژه «دلخوشی های کوچک زندگی» را در کلیدواژه های مطلب وارد کنید.

6- سه دوست وبلاگی خود را برای مشارکت در این بازی دعوت کنید.

این اشتراک‌گذاری لذت‌های کوچک :

الف- نشان می‌دهد که همه ما چه نقاط اشتراک و بهانه‌های کوچک برای شادی داریم که خودمان پیش از این سراغ نداشتیم.

ب- به صورت ناخودآگاه انسان ها را به هم نزدیک می‌کند.

ج- این بازی وبلاگی شاید بهانه‌ای شود که بعد از مدت‌ها کمی خودمانی‌تر در وبلاگستان فارسی ارتباط برقرار کنید.


free b2evolution skin